יוגה פורטל
שלחו להדפסה 
בחזרה לדף הבית
של פורטל היוגה.
אימון היוגה  /   אימון
סקס, יוגה ואריכות ימים  |  אלכס ניימרק
מאמר על ואג′רולי מודרה - הטכניקה של היוגה המאפשרת לשמר את הזרע הגברי - יש הקוראים לזה סקס לרוחני.

"כדי לבצע ואג'רולי מודרה צריך שני דברים - חלב ואישה נחשקת (האת'ה יוגה פרדיפיקה 3.83)
הזרע תחת שליטת המוח, והחיים תלויים בזרע, לכן המוח והחיים מוגנים מפני מוות וזקנה. (האת'ה יוגה פרדיפיקה 3.89)
היוגי המצליח לשמור זרע מנצח את המוות. מוות מפליטת הזרע. מי ששומר זרע שומר חיים. (האת'ה יוגה פרדיפיקה 3.87)
מי שמתרגל אודיאנה באופן קבוע נהיה צעיר אפילו אם הוא זקן ." (האת'ה יוגה פרדיפיקה 3.57)
 
על פי הספרות הרפואית המקצועית, משך המשגל הממוצע נמשך בערך כשתיים-שלוש דקות....
כל מה שמעבר לכך זה נחשב להישג נדיר ואדיר. שתיים-שלוש דקות, זו תוצאה ממוצעת של אדם ממוצע המבצע את מצוות "פרו ורבו" פעם בשבוע בשבת. למשגל כזה יש בדרך ככלל מטרה אחת, או להביא ילד לעולם או  פשוט לפרוק מתח. 

למרות זאת אנו יודעים שבהרבה מסורות רוחניות מהמזרח (טאוסים, טנטרה וכו'), לחיי המין ניתן יותר מקום וכבוד מאשר המשך הדורות בלבד. למשגל היה חלק נכבד ולעתים עיקרי בהתפתחות הרוחנית ופיזית של היוגי וכל מחפש דרך רוחנית  אחר.  היו כאלה שאפילו חיפשו חיים נצחיים דרך טכנקות אלו...
חשוב לציין, לא מדובר על משגל קצר ולא על סטיות מיניות, אלה על משגל ארוך בהרבה משתיים-שלוש דקות הממוצעות.

קמה השאלה האם כך הדבר ? האם יש לזה ביסוסים מדעים?
לצורך מחקר בנושא, השפעת המשגל ארוך על  בריאות האדם  נמצאו זוגות הטרוסקסואלים אשר שולטים בטכניקה של ואג'רולי מודרה. (http://www.realyoga.ru/Physiology/science/1039/1056.html הקישור הוא ברוסית בלבד)
מתוצאות המחקר הסתבר כי בזמן האורגזמה אצל הגברים והנשים היו שתי תגובות עיקריות. בתגובה מהסוג הראשון ירד קצב הלב (עד 10-12 בדקה) ולחץ הדם עלה. לאחד הנבדקים אף נעלם הדופק למספר רגעים ללא תופעות לוואי...ואילו בתגובה מהסוג השני עלה קצב הלב ולחץ הדם ירד.

מה המשמעות של תגובות אלו?

אצל האדם יש מערכת העצבים  מרכזית (מוח ועמוד השדרה) ומערכת עצבים סומטית (ממילה סומה-גוף) אשר מתחלקת לשתי תת-מערכות שמשלימות אחת את השנייה. סימפתטית (אחראית על הוצאות אנרגטיות והפרשת הורמונים לדם) והפארה-סימפתטית (אחראית על שיקום הגוף, חידוש התאים ועובדת בעיקר בלילה) .
כאשר קצב הדופק יורד ולחץ הדם עולה, משמעותה היא  שהמערכת הפארה-סימפתטית פועלת והגוף משקם את עצמו. אם הדבר הוא הפוך, אזי אנו מרגישים חסרי אנרגיה, ככל שלחץ הדם נמוך יותר, הלב צריך לעבוד בקצב מוגבר יותר על מנת להזרים את הדם בעורקים.
לכן, אם בזמן המשגל אצל אדם מערכת העצבים הפארה-סימפאטית פעילה יותר, הוא נהיה יותר נמרץ, "מטעין את הסוללות", חוסך בדפיקות הלב, מקבל כוחות ומצב רוח לעבוד ולחיות.  ובהחלט אפשר לומר שבעזרת הסקס הוא מאריך את החיים.
אם התגובה היא סימפתטית האדם מאבד כוחות ולא רוצה  לעשות כלום. (מסתובב עם הגב ונרדם :) )

אתם בוואדי רוצים לשאול איך כל זה קשור למשך המשגל?
המחקר מוכיח שאם המשגל נמשך 10-15 דקות, נפוצה יותר התגובה של מערכת העצבים הסימפאטית אצל שני בני הזוג. ככל שהמשגל נהיה ארוך יותר, מערכת העצבים הפארה-סימפתטית נכנסת לפעולה. כתוצאה מכך שני בני הזוג מקבלים זריקה של מרץ, אנרגיה ותחושת של קירבה אינטימית ורוחנית.
לסיכום
תהליכים אנבוליים של התאוששות גברו על תהליכים קטבוליים של בזבוז אנרגיה , אצל אלא המתרגלים  ואג'רולי מודרה  במשגל ארוך.
התוצאות אלו  של המחקר תומכות בניסיון יוגים עתיקים שואג'רולי מודרה  באמת יכולה לעזור בהאטת קצב ההזדקנות, ואפילו לגרום לנעורים ...
עולה השאלה: מהו משך המשגל הדרוש כדי להגיע לתוצאות אלו?
הזמן הנדרש הוא כ- 30-40 דקות. לכאורה זה נראה קפיצה אדירה מ 2-3 דקות. כמובן שישנו זן  גברים   נדירים מאוד שקונסטיטוציה שלהם מאפשרת להם להיות פעילים אפילו זמן יותר ממושך. אבל מה עם השאר?
לא רק בשביל זה - אבל יש לנו יוגה! אדם לומד להכיר את הגוף שלו טוב יותר, הוא לומד איך אפשר לשלוט בגוף נכון יותר. להארכת המשגל  הכרחי ללמוד להאט רפלקסים של פליטת זרע, דרך שליטה    ישירה במוח. ויוגה יכולה ללמד אותנו את זה.
כמובן כל דרך ארוכה מתחילה מצעד קטן (כמו שאומרים הסינים). מובן מעליו שנחוצה עזרה  ותמיכה של אישה אהובה ואוהבת.  לכן  בסופו של דבר מסתבר, הבסיס לכל הוא- אהבה אמיתית...

נספח: ביצוע ואג'רולי מודרה
מקורה המילה ואג'רולי בשם ואג'רה שיש לו פירושים רבים. בהקשר הנוכחי זה מתייחס לשם של העצב, אשר מחבר בין המוח לאיברי המין. קיימים מספר תיאורים שונים של הטכניקה. למשל, בהאת'ה יוגה פרדיפיקה, למעשה ואג'רולי נקראת טכניקה אשר עוזרת לשמור זרע בזמן המשגל ולא לפלוט אותו.
הטכניקה  של ואג'רולי היא מאוד פשוטה, בזמן המשגל עם בן זוג אהוב יש לשמור על ריכוז בחושים ולהשתדל שלא לעבור לחרמנות יתר, עם מרגישים שהאורגזמה (או פליטת זרע) קרובה, מאטים את הקצב או עוצרים, מפעילים ואג'רולי מודרה, או מולה בנדה, או שלוחצים על נקודה שנמצאת בין איבר המין ופי הטבעת.
ביצוע ואג'רולי מודרה  - יושבים בתנוחה נוחה. גב ישר. מנסים להרים את איברי המין כלפי מעלה, בעזרת תנועות עדינות ואיסוף עדין של שרירי הבטן למעלה. למעשה, זה דומה לכיווץ השרירים הטבעתיים שעושים כאשר רוצים להשתין ומתאפקים, בלי השתן. מטרת התרגיל להפוך אנרגיה מינית לאנרגיה נעלה יותר. יש לתרגל וללמוד  טכניקה זו היטב לפני המשגל. בכל משגל לנסות אותה. עם הזמן, התמדה והרבה סבלנות, משך המשגל יתארך.

ספרות:
מבוסס על כתבות של רינלד מינוולב  M.D.   (בפיסיולוגיה)
האטה יוגה פרדיפיקה
סוואמי סאטיאנדה סאראסוואטי .(יוגה טנטרהוקריה המדריך השלם)
W.H. and Jonson V.E. Human Sexual Response. – Boston: Little, Brown, 1966 – 366p
מרק
אנטומיה של גוף האדם (משה שחר)
עקרונות הפיזיולוגיה(רוברט מ" ברן ומתיו נ" לוי)

 

אלכס ניימרק מורה ליוגה.
http://www.realyoga.co.il