יוגה פורטל
שלחו להדפסה 
בחזרה לדף הבית
של פורטל היוגה.
מורים מדברים יוגה  /   יומן יוגה
שיעור פאוור יוגה הראשון שלי  |  צוות פורטל היוגה
נסעתי לשיעור פאוור יוגה ראשון בעיר הקודש, ירושלים. לא מזמן נפתח בירושלים אחד המלונות היפים בארץ – ממילא. השילוב בין היופי החיצוני ששורר בכל חדר לעבודה פנימית בעזרת שיעורי יוגה היה שילוב מושלם לגביי.

נסעתי לשיעור פאוור יוגה ראשון בעיר הקודש, ירושלים. לא מזמן נפתח בירושלים אחד המלונות היפים בארץ – ממילא. המלון שם לו כמטרה לתת לאורחיו הרגשה הכי טובה שיש – מבחינה חיצונית המלון מעוצב ברמה בינלאומית גבוהה, כל פרט ופרט נבחר ע"י מעצב הפנים האיטלקי פיירו ליסוני. לא היה רהיט שלא רציתי לקחת הביתה, אם זה שטיח, כסא, תמונה או כוס קפה.

אבל המלון לא חשב על איכות החיים מבחינה חיצונית בלבד ובנה את אקאשה – מתחם ספא וכושר. מהרגע שאתה נכנס לאקאשה ( כמו לכל חדר אחר במלון ) אתה מרגיש שהגעת למקום מיוחד. בגלל העיצוב והתאורה המיוחדים בכל חדר וחדר - החושים שלך מתחדדים, התודעה מפסיקה לחשוב כמו בכל יומיום אלא מתבוננת ומתמקדת בתחושות – בהווה. כך שאימון היוגה מתחיל בכניסה למלון ממילא או למתחם אקאשה עוד לפני שפגשנו בכלל את המורה.
השיעור שנכנסתי אליו היה שיעור פאוור יוגה של דניאל גלבוע. אני לא אגיד כלום על העיצוב של חדר היוגה – כי זה כבר מובן מאליו, אבל מה שלא מובן מאליו זה הגודל של האולם. באקאשה החליטו ללכת על איכות ולא על כמות, האולם יכול להכיל מקסימום עשרה תלמידים, מתוך תפיסה שהם רוצים שיהיה יחס אישי בין המורה לתלמידים ולא שיעורים המוניים.

דניאל הינו מורה וותיק בעל כריזמה רבה, כך שהתלמידים מרגישים ברגע, שהגיעו למקום הנכון. זו לי היתה הפעם הראשונה שאני מתרגל פאוור יוגה, לשמחתי הקבוצה היתה קבוצת מתחילים היו בה בחורות צעירות והיו גם גברים בני למעלה מ-50 שלא יעלבו אם אומר שאינם בכושר. דניאל הגיע לשיעור עם בגדי יוגה פשוטים ונוחים. השיעור היה באורך שעה וחצי והספקנו לעשות כל כך הרבה על מזרן יוגה – ככה זה כנראה כשזזים בקצב הפאוור יוגה. מעניין מה עושים בפאוור יוגה למתקדמים כי בשיעור הזה הגענו לתנוחות מאד מורכבות שדרשו כח וגמישות רבה. הרעיון בשיעור עם דניאל הוא לא לחשוב, לא לתת לתודעה שלנו להגיד שאנו לא יכולים . לעבור מעבר למגבלות הגוף והתודעה וכך להתעלם מהכאב ולנסות לעשות שפאגאט, גשר עם רגל אחת באויר, לוטוס ועוד המון תנוחות...

התחושה בשיעור היתה שמנסים להגיע למקסימום מתיחה של הגוף בכל תנוחה. מכיוון שהקבוצה קטנה,דניאל עובר בין כולם ועוזר כמעט בכל תנוחה בעזרת מגע וכך מעצים עוד יותר את המתיחה. יש לדניאל  רקע רב באומנות המגע ( שיאצו ומסאז תאילנדי) וזה באמת הזכיר מתיחות של מסאז תאילנדי. התלמידים בשיעור העידו על עצמם שתוך ארבע שיעורים הם כבר מרגישים יותר גמישים, ומערכת הלב ריאה שלהם התחזקה מאד.

באמצע השיעור ישבנו לנוח צמודים לקיר, ללא כל ציוד יוגה, במצב שהירכיים שלנו עבדו קשה ודניאל סיפר בצורה נעימה על פטאנגלי ,תעתועי התודעה ועל מטרת היוגה.השיעור הסתיים במספר תרגילי נשימה ושירה (צ'אנטינג) – אני הרגשתי מוזר עם רוב התרגילים שהוא לימד, שכן גם הם היו בקצב הפאוור המהיר והדגישו את הגוף החיצוני, אני בטוח שגם התלמידים החדשים ביוגה הרגישו דומה, אבל זה בטח נתן עוד פאן מסתורי ואקזוטי לשיעור.

לסיום, החוויה היתה מאד טובה, השלוב בין הרצון לתת לאדם הרגשה טובה ע"י עיצוב הסביבה החיצונית שלו ועיצוב הסביבה הפנימית שלו ע"י יוגה וטיפולי ספא שונים, הוא שילוב מנצח מבחינתי. אני לא הטיפוס של פאוור יוגה, אני תמיד מעדיף לעשות פחות כך הגעתי ליוגה. אבל בשביל כל אותם אנשים שאי עשיה משעממת אותם כנראה שטוב שיש גם את זה.