יוגה פורטל
שלחו להדפסה 
בחזרה לדף הבית
של פורטל היוגה.
זרמים ביוגה  /   זרמים
זרמי היוגה החדשים של קיץ 2015  |  צוות פורטל היוגה
השנה מחכים לכם שני זרמים חדשים מבית היוצר של אמריקה. להבדיל מאלה הקודמים,שני הזרמים החדשים הפעם מתמקדים בקבוצות מיעוט בעולם היוגה ומנסים לאפשר להם להרגיש בנוח בשיעורי היוגה. הזרמים החדשים המוצעים השנה הם לא רק גימיק זו סוג של אמירה – היוגה מתאימה לכולם, בלי הבדל מין, דת, מצב הרפואי, גיל וכו′

בקיץ הקודם ניסו לשווק לנו זרמים של יוגה כמו יוגה בעירום או יוגה בתעופה – שהם בעצם גימיקים לאוהבי היוגה.

השנה מחכים לכם שני זרמים חדשים מבית היוצר של אמריקה. להבדיל מאלה  הקודמים,שני הזרמים החדשים הפעם מתמקדים בקבוצות מיעוט בעולם היוגה ומנסים לאפשר להם להרגיש בנוח בשיעורי היוגה. הזרמים החדשים המוצעים השנה הם לא רק גימיק זו סוג של אמירה – היוגה מתאימה לכולם, בלי הבדל מין, דת, מצב הרפואי, גיל וכו' .

הראשון :ברוגה יוגה – יוגה לגברים בלבד

הגברים תמיד היו מיעוט בקרב תלמידי היוגה, לרוב הכיתה מלאה בנשים והגבר מוקף בבנות שמבצעות די בקלות תנוחות שדורשות גמישות, פיתולים ושקט.

בברוגה יוגה, הורידו את כל הסממנים הרוחניים – אין שירת מנטרות או נרות וקטורת. במקום להתמקד בגמישות מתמקדים בחיזוק הגוף, את מוזיקת הרקע ההודית הרוחנית החליפו במוזיקת רוק קצבית, ודואגים לרוב גברי בקבוצות.

הרעיון הוא לאפשר לגבר להרגיש בנוח. להתמקד בתרגילי יוגה שעובדים על סיבולת הלב ריאה וחיזוק שרירים,  מה שנדמה  ליוזמים  כ"דרישות "מוגזמות",  כגון גמישות, דיוק התנוחות, והתחברות למסורת הרוחנית.

 

הזרם השני: יוגה לשמנים

מרכזי יוגה פותחים קבוצות שנקראות fat yoga , Buddha Body , HeavyWeight Yoga ועוד

הם מחפשים מורי יוגה בעלי משקל עודף ומפרסמים בצורה גלויה שקהל היעד שלהם הינו אנשים גדולים, בשונה מכל הפרסומות בהן רואים את מתרגלי היוגה רזים, חטובים, וחייכנים.
אפשר להבין את הכיוון של הזרם. אין סיבה שאנשים בעלי עודף משקל לא יתרגלו יוגה ורק יחכו לרגע שיהיו רזים כדי להעיז להיכנס לסטודיו ליוגה.

כמו שהתאימו את אימון היוגה לנשים בהריון, למתרגלים בגיל הזהב, ניתן להתאים את האימון לאנשים השמנים ולאפשר להם להינות מיתרונות היוגה.  ההתאמה הינה גם ברמה הפיזית אבל גם ברמה המנטלית. המטרה איננה להוריד במשקל, האידיאל איננו להיות רזה – פשוט בואו לתרגל יוגה עם אנשים דומים לכם.

 

 

לא בטוח שצריך קבוצות מיוחדות לגברים, שמנים וכו' – יש משהו מאד חיובי בקבוצות שהן הטרוגניות, אך אין ספק שיש הרבה אנשים שרוצים לעשות יוגה ולא באים לשיעורים כי הם מפחדים לא להרגיש בנוח בקבוצה.