יוגה פורטל
שלחו להדפסה 
בחזרה לדף הבית
של פורטל היוגה.
יוגה למתחילים  /   מתחילים
כמה עולה שיעור יוגה?  |  עידו לוי
לאחר יותר מעשור, כמעט שניים, שאני מלמד יוגה, ניסיתי את כל אופני התשלום השונים מהתלמידים שלי, השנה בחרתי לגבות מכל תלמיד תשלום שנתי. במאמר זה אני מעוניין לקרוא לעוד מורות ומורים ליוגה להצטרף לתמחור השנתי - ומדוע?

שונות היא חלק אינטגרלי מהעולם וחשוב שהמגוון ימשיך להתקיים גם בעולם היוגה. כמו שיש סוגים שונים של מורות ומורים ליוגה יש גם  אופנים שונים לתמחור שיעורי יוגה. האפשרויות תמחור השונות מאפשרות לסוגי תלמידים שונים להצטרף ובכך חשיבותן.

יש מורים שמלמדים בחינם, יש מורים ששמים כובע ומזמינים כל אחד לשים בו כמה שהוא רוצה, יש כאלו המבקשים על כל שיעור יוגה תשלום, יש המבקשים תשלום כל חודשיש המבקשים תשלום כל שלושה חודשים, ויש את אלו שמבקשים תשלום לשנה.

לאחר יותר מעשור, כמעט שניים, שאני מלמד יוגה, ניסיתי את כל אופני התשלום השונים מהתלמידים שלי, השנה בחרתי לגבות מכל תלמיד תשלום שנתי. במאמר זה אני מעוניין לקרוא לעוד מורות ומורים ליוגה להצטרף לתמחור השנתיומדוע?

האם אפשר ללמוד יוגה בשיעור אחד? התשובה ברורה, יוגה זה משהו שצריך זמן כדי ללמוד אותו, לוקח כמה שנים עד שבאמת מבינים מה זה יוגה. אם אי אפשר ללמוד יוגה בשיעור אחד או בחודש אחד, למה בכלל לאפשר לתלמידים להגיע לשיעור אחד או לחודש. אם מורי היוגה יתייחסו להוראת היוגה כדבר רציני, ככזה שדרוש זמן כדי להצליח ללמד אותו , המורים והמורות ליוגה יציעו קורסים שנתיים ביוגה ולא שיעורים חד פעמיים

כאשר אני פותח קבוצת יוגה, אני מתחייב לכל השנה. אני מפנה את משבצת הזמן הסציפית להוראת יוגה. אם אני מתחייב ומראה רצינות - מדוע לא לדרוש רצינות והתמדה מהתלמידים שלי. הרי יוגה היא קודם כל להתמיד באימון

אם עדיין לא השתכנעתם בחיוניות של תמחור שנתי של קורסי היוגה למתחילים ומתקדמים כאחד,תסתכלו על כל סוגי התמחורים השונים שציינתי בתחילת המאמר. כעת, תחשבו אילו סוגי תלמידים יגיעו לכל מורה על פי התמחור שהוא מציע. מהר מאד תבינו שהתלמידים הרציניים, שמעונייינים להתמיד ( גם אם לא בטוח יצליחו להתמיד ) הם אלו שיבחרו במורה שמציע תשלום שנתי.

נכון, יש תחרות, יש המון מורים ליוגה, ויקח זמן עד שעוד מורות ומורים ליוגה יעברו לתמחר את השיעורים שלהם כקורסים שנתיים. אני רוצה להאמין שכאשר מורה משדר רצינות ומקצועיות כלפי חוץ זה יעבוד לו, ולמרות שהוא מעלה את הדרישות שלו מהתלמידים זה לא יגרום שיהיו לו פחות תלמידים. ותמיד יהיו היוצאים מהכלל, אלו שהמורה צריך ללכת לקראתם כדי שיצליחו להיכנס לתלם - להם ניתן לאפשר דרכים חלופיות.

בתקופתנו שהכל בה נגיש, והמגוון כל כך גדול והכל כל כך מהיר. אל לה ליוגה להכנע לאפנת האינסטנט, היא אמורה להכתיב לתלמידים כבר מההתחלה את דרישות המסורת. לשיעור יוגה יש להגיע בזמן, בבגדים נוחים, לא לאכול לפני השיעור, ולהתחייב להתמיד בשיעורים לפחות שנה שלמה

נכון, הוספתי דרישה רביעית, על שלוש הדרישות שהן ברורות כבר לכולם, אבל אולי היא החשובה מכולם. יוגה היא קודם כל התמדה
הצעד הראשון בלימוד יוגה היא ההרשמה, ההתחייבות וכאן הרגע לומר לתלמידים
אתם רוצים באמת ללמוד יוגה,
אתם רציניים,
מוכנים להתמיד,
אבקש שתתחייבו לבוא שנה שלמה.
בואו,
נתחיל בלימוד יוגה.