יוגה פורטל
שלחו להדפסה 
סדנאות יוגה ואירועים
7/27/2019 - 4/27/2019 בגוף אני מבריאה הכשרה למורות ליוגה: מודלים שונים לעבודה עם יוגה לטיפול בפוסט טראומה על רקע פגיעה מינית
שמחה להזמינכן להכשרה הממוקדת בפוסט טראומה על רקע פגיעה מינית. תוכנית הכשרה זו ייחודית בהעמקה בעבודה עם הגוף, באמצעות אימון היוגה, כנתיב לטיפול בפוסט טראומה על רקע פגיעה מינית.
טלפון: 0528021234

שמחה להזמינכן להכשרה הממוקדת בפוסט טראומה על רקע פגיעה מינית. תוכנית הכשרה זו ייחודית בהעמקה בעבודה עם הגוף, באמצעות אימון היוגה, כנתיב לטיפול בפוסט טראומה על רקע פגיעה מינית. מודל "היוגה-שיחה" פותח על ידי ד"ר אפרת הברון וד"ר יעל יצחק-עידן  לפני עשר שנים מתוך הבנה כי הגוף הוא המרחב הראשוני שנפגע ויש להתייחס אליו בתוך התהליך הטיפולי, לא כמושא אלא כשותף שוויוני לשיח. אבן יסוד משמעותית במודל ה"יוגה-שיחה" הוא שלא די בעבודה עם הגוף או לחליפין בטיפול דינאמי, אלא יש חשיבות רבה לאינטגרציה בין הגוף לבין המרחב הרגשי-תודעתי. המודל משלב את היוגה הרגישה לטראומה sensitive yoga , המוכחת כדרך המסייעת לוויסות חושי ורגשי ושיחה קבוצתית טיפולית המסייעת "לתרגום" המרחב הגופני אל המרחב הרגשי-תודעתי ועיבוד חווית המפגש עם הגוף. 
בהכשרה נלמד את המודלים הבאים:
"יוגה-שיחה" עבודה קבוצתית לנשים שעברו פגיעה מינית. מודל המשלב יוגה בפורמט ייחודי: sensitive yoga  ושיחה, באופן המייצר אינטגרציה בין חווית הגוף לבין עיבוד החוויה הגופנית במרחב הרגשי. 
יוגה רגישה לטראומה: יוגה רגישה לטראומה מינית או דימוי גוף מורכב. מודל ותיק (בעיקר בארה"ב) ובעל תוצאות טובות, מוכחות מחקרית, גם עם פגיעה מינית וגם עם סובלים מהלם קרב.
יוגה דיאדית להורים וילדים , מודל חדש, לילדים שעברו פגיעה מינית והוריהם.
יוגה-שיחה מותאמת לנערות שעברו פגיעה מינית: מודל חדש, יוגה-שיחה לנערות שעברו פגיעה מינית,  בקהילה או בפנימייה.
 
למי מיועדת ההכשרה? ההכשרה מיועדת למורות ליוגה בעלות ניסיון הוראה רב. תינתן עדיפות למורות ליוגה בעלות ניסיון והבנה בתחום הטיפול והסיוע בפגיעה מינית. תינתן עדיפות למורות ליוגה שיש להן רקע בהנחיית קבוצות.
ניתן להגיש מועמדות להכשרה עד ה30 למרץ 2019 בטופס מצורף שישלח לכתובת המייל:  yaela.e@gmail.com
ההכשרה כוללת 14 מפגשים שיתקיימו בימי שני בין 11:15 ל14:45 במיוגה שבכפר סבא, החל מיום שני ה29/4 עד ה29/7. שני במפגשים האחרונים יהיו ארוכים יותר ויסתיימו בשעה 16:00. בתחילת יולי המפגש יתקיים במקום ביום שני ה1.7 ביום חמישי ה4.7
 עלות ההכשרה 3750 ש"ח. ההכשרה מוכרת כגמול השתלמות.
 
ההכשרה מועברת על ידי ד"ר יעל יצחק-עידן: יעל, מורה בכירה ליוגה, מלמדת ויג'נאנה יוגה מאז 1998, מנהלת יחדיו עם ליאורה עמיחי את מרכז נווה שאנן ליוגה- בית הספר לויג'נאנה יוגה בירושלים. מנחת קבוצות מוסמכת, ד"ר לפילוסופיה עם התמקדות בחקר התודעה בפילוסופיה היהודית. בעשר שנים האחרונות פיתחה יחדיו עם ד"ר אפרת הברון את מודל "היוגה-שיחה", אחרי שנים של התנדבות ועבודה במרכז סיוע ירושלים ומתוך תובנה שיש חשיבות להכניס את הגוף למרחב הטיפולי כשותף שווה. הנחתה קבוצות "יוגה-שיחה" , במרכז סיוע ירושלים ולאחר מכן במרכז נווה שאנן ליוגה, תחת חסות בית לכל ילד.
 
לפרטים נוספים אפשר לפנות ליעל במייל yaela.e@gmail.com   או בטלפון: 0528021234.
טופס הרשמה: https://goo.gl/forms/enU17PrYkan7KNfL2